آموزشگاه زبان خوب چه ویژگی هایی دارد؟

زبان چیزی که نیست که بتوان به صورت کامل و خودآموز یاد گرفت. کتاب‌ها و فیلم‌های آموزشی زیادی چه به صورت فیزیکی و حتی در اینترنت وجود دارد که می‌تواند به شما در یادگیری زبان کمک کند؛ اما به هر حال هیچ‌کدام نمی‌تواند جای کلاس زبان را بگیرد. امکاناتی که در کلاس زبان وجود دارد و از همه مهم‌تر برقراری ارتباط با دیگران با زبان مقصد و برطرف کردن مشکلات زبانی شما فقط در کلاس اتفاق می‌افتد؛ اما مهم‌تر از این‌ها پیدا کردن یک آموزشگاه زبان خوب است. این روزها آموزشگاه‌های زبان زیادی وجود دارد که مدرسان زیادی در آنجا مشغول به کار هستند. بعضی از این آموزشگاه‌ها معروف هستند و بعضی دیگر آن‌چنان اسم و رسمی ندارند.

برخی جذب همین معروف بودن می‌شوند و به دنبال این هستند تا سریعاً اسم خود را در چنین آموزشگاهی بنویسند. با اینکه این مسئله معیار خیلی مهمی برای انتخاب آموزشگاه زبان خوب است؛ اما نباید تنها عامل انتخاب شما باشند. بسیاری از همین آموزشگاه‌ها فقط پول برند خود را می‌گیرند. این برند ممکن است که از راه تبلیغات زیاد به دست آمده باشد یا اینکه در گذشته کیفیت بالایی داشته‌اند. یادگیری زبان مسئله خیلی مهمی است. کامل یاد گرفتن یک زبان خیلی بهتر از ناقص یاد گرفتن و به کار بردن آن است. برای همین شما باید برای انتخاب یک آموزشگاه خوب حساسیت زیادی به خرج بدهید. در اینجا ما قصد داریم تا چند عامل مهم در انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب را بیان کنیم.

آموزشگاه زبان خوب

معیارهای انتخاب آموزشگاه زبان خوب

 1. چند سال تجربه دارد

تجربه نمی‌تواند به خودی خود تضمین کننده یک آموزشگاه زبان خوب باشد. گاهی یک آموزشگاه زبانی که به تازگی تأسیس شده و عمر یک ساله‌ای دارد، به دلیل استفاده از مدرسان قوی و باتجربه و متد به روز کیفیت بسیار بالاتری دارد. به هر حال نباید از این مسئله غافل شد.

آموزشگاه زبانی که چندین سال تجربه داشته باشد و هرساله افراد زیادی را به سمت خود جلب می‌کند؛ یعنی تا الآن هم توانسته فعالیت بالایی داشته باشد و آزمون خود پس داده است.

 • از چه مدرسانی استفاده می‌کند

این روزها تعداد مدرسان زبان خیلی بیشتر از گذشته شده است. آموزشگاه زبان مانند دانشگاه نیست که به دلیل وجود یک استاد، موسسه آموزشی برتری به حساب بیاید. شما بیشتر برای متد و کیفیت آموزشگاهی در آنجا ثبت می‌کنید؛ اما می‌توانید از زبان آموزان آنجا در خصوص کیفیت و سطح سواد مدرسان آنجا سؤال کنید. بیشتر زبان آموزان در پاسخ به این سؤال صادق هستند.

در خصوص تحقیق مدرسان به دنبال این باشید که سطح سواد مدرسان چگونه است؟ آیا در هنگام صحبت کردن، اشتباهات فاحش دارند؟ به خوبی می‌توانند کلاس را اداره کنند؟ رابطه آن‌ها با زبان آموزان چگونه است؟ به کتاب مسلط هستند؟ بهتر است که از چند زبان آموز سؤالات کلی بپرسید. هرکسی نظر خود را دارد و این شما هستید که بعد از دریافت همه پاسخ‌ها باید تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.

 • از چه کتاب و متد آموزشی استفاده می‌کند؟

 شما این حق را دارید که در خصوص نوع متد آموزشی و کتاب‌های مورد استفاده سؤال کنید و آموزشگاه باید پاسخ کامل به شما بدهد. هرچند وقت یک‌بار، متد و کتاب‌ها تغییر می‌کند و به روز می‌شود. یک آموزشگاه موفق باید مطابق با آخرین سیستم آموزشی پیش برود.

فهمیدن این موضوع برای شمایی که قصد یادگیری زبان در آموزشگاه را دارید، خیلی راحت است. بهترین راه جست‌وجو در اینترنت و پیدا کردن آخرین کتاب‌های آموزشی در هر زبان است. سپس آن را با سیستم آموزشگاه مورد نظر خود تطابق بدهید. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی، شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی می باشد.

 • نحوه پاسخگویی مدیران و کارمندان

رفتار نامناسب یک کارمند یا مدیر با زبان آموز در جذب او خیلی مؤثر است. کارمند یا مسئول پذیرش باید اطلاعات کافی از کلاس‌ها و چگونگی تشکیل آن‌ها داشته باشد. همچنین حوصله پاسخگویی به سؤالات را داشته باشد. هر شخصی برای ثبت نام اولیه، سؤالات زیادی را می‌پرسد و این حق او است. زبان آموز باید اطلاعات دقیقی از موسسه و چگونگی تشکیل کلاس‌ها داشته باشد. البته زبان آموز باید مراقب باشد که با تعداد سؤالات زیاد خود مانع از عملکرد صحیح کارمند نشود و در واقع وقت خود را نگیرد.

 • نزدیک محل زندگی شما باشد

شاید فکر کنید که این مسئله خیلی مهم نباشد؛ اما یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب آموزشگاه زبان خوب است. در آموزشگاه زبان فقط به شما راه یادگیری گفته می‌شود و این تلاش و کوشش خود شما است که با تمرین زیاد و تکرار مواردی که در مدرس به شما می‌گوید، زبان خود را تقویت کنید. حالا اگر شما بهترین آموزشگاه زبان بروید و هیچ تمرینی نکنید، در واقع اصلاً زبان یاد نگرفته‌اید.بهترین راه این است که به دنبال آموزشگاهی باشید که اول از همه نزدیک محل شما و دوم اینکه راه دسترسی به آن راحت باشد.

 • به صورت تخصصی در زبان فعالیت کند

موسسه‌های آموزشی زیادی وجود دارند که در چند حوزه به فعالیت می‌کنند. آموزش برنامه نویسی، شبکه، طراحی سایت، زبان و غیره. با اینکه بعضی از این موسسه‌ها کیفیت خیلی بالایی دارند و معروف هستند؛ اما فقط در یک مورد قوی کار می‌کنند. برای مثال ممکن است که آموزش برنامه نویسی آن‌ها خیلی قوی باشد؛ اما در بقیه موارد عادی باشند. برای همین توصیه می‌شود که برای یادگیری حتماً به یک آموزشگاه زبان بروید. از آنجا که در این آموزشگاه‌ها به صورت تخصصی زبان آموزش داده می‌شود، برای همین همه امکانات و دیگر موارد علاوه بر به روز بودن، کاملاً متناسب با زبان است.

 • شهریه آن چقدر است

نه شهریه بالا نشان دهنده و تضمین کننده کیفیت بالای آموزشگاه خوب زبان است و نه قیمت پایین می‌تواند نشان دهنده تخفیف بالای آن‌ها باشد. تمامی آموزشگاه‌ها باید قیمت مصوب و میانگینی را رعایت کنند. برای این کار بهتر است که قیمت چندین آموزشگاه زبان را بررسی کنید. البته اکثر تمامی قیمت‌ها در یک رنج است؛ ولی مراقب قیمت‌های ارزان‌تر و خیلی گران باشید. بعضی از آموزشگاه برای کاهش قیمت خود، اقدام به تقسیم یک کتاب به چند ترم می‌کنند.

آموزشگاه زبان سخن برتر با داشتن کادری مجرب و آموزش دیده و با داشتن تجربه ای مناسب در زمینه آموزش زبان به صورت تخصصی فعالیت می کند. در صورتی که به دنبال یادگیری زبان هستید، فقط کافی است که با موسسه تماس بگیرید. تمامی کارمندان آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص کلاس ها و چگونگی تشکیل آن ها به شما هستند.

معیارهای تعیین آموزشگاه زبان معتبر

آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان های برجسته جهان، اهمیت خاصی در سطح جهانی دارد و نه تنها کشور ما، بلکه بسیار دیگری از کشورها از روش های جدید برای آموزش زبان استفاده می کنند. اگر چه شیوه های یادگیری زبان انگلیسی در کشورهای مختلف با توجه به مبانی و منابع مختلف آموزشی و حتی نوع محتوا، متفاوت است با این وجود همگی وجه اشتراکی دارند و آن رعایت استانداردهای کیفی آموزش زبان انگلیسی است. با وجود این که آموزشگاه های زبان انگلیسی زیادی در سطح کشور وجود دارد، باید به این نکته توجه داشته باشید که همه این آموزشگاه ها استاندارد نمی باشند و منطبق با معیارها و استانداردهای آموزشی نیستند. یکی از مهمترین نکاتی که زبان آموزان باید به آن توجه داشته باشند، شناخت کامل نسبت به آموزشگاه زبان است و باید اطمینان حاصل کنند که آموزشگاه زبانی که انتخاب می کنند، بتواند به خوبی به آنها آموزش دهد.

ویژگی های آموزشگاه زبان سخن برتر

 • اعتبار مناسب بین المللی و دارا بودن گواهینامه های متعدد به خاطر کیفیت آموزشی مطلوب
 • اساتید ماهر و با تجربه
 • تدریس تخصصی زبان انگلیسی با تاکید بر مکالمه
 • هزینه های بسیار مناسب نسبت به نوع و کیفیت آموزش
 • برگزار کننده کلاس های گروهی و خصوصی با بالانرین کیفیت و جدید ترین روش ها
 • آموزش تافل و آیلتس با تضمین به دست آوردن نمره قبولی در آزمون
 • ارائه منابع آموزشی مناسب از جمله به روز ترین کتاب ها و فایل های آموزشی
 • برگزاری کلاس های TTC و ارتقای مدرسین در تمام سطوح
 • پشتیباتی سطح کیفی زبان آموزان
 • آزمون های پایان ترم منظم و با کیفیت
پست بعدیRead more articles