آموزش زبان انگلیسی در خانه برای کودکان

علاقه کودکان به زبان انگلیسی از آنجاییست که والدین این زبان را فراگرفته اند و از طرفی برنامه های کودکانه به زبان انگلیسی دارای جذابیت بالایی برای آنها میباشد به همین دلیل کودکان نسبت به فراگیری زبان انگلیسی علاقه نشان میدهند کودکان با فراگیری زبان انگلیسی فرصت برقراری ارتباط بهتر را دارند و در بزرگ سالی به منابع علمی بیشتری دسترسی دارند و این خود باعث موقعیت شغلی و اجتماعی بالاتری میشود .
آموزش زبان برای کودکان در سخن برتر یکی از برنامه های اصلی هست و در جهت این کار بهترین و متنوع ترین روشها را برای آموزش بهتر ارائه میدهد .

آموزش زبان کودکان به چه صورت هست

آموزش زبان کودکان اینگونه هست که باید بر اساس سرگرمی و یا آهنگ باشد .
در این آموزش ، کودکان همراه با استاد خود فرآیند یادگیری را آغاز میکنند .بدین گونه که استاد با سرگرمی های متنوع انگیزه در کودک ایجاد میکند تا خود کودک به زبان آموزی به دید سرگرمی نگاه کند .

روش های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

برای کودکان روشها با هدف زبان آموزی اما با لذت همراه هست.
برای یاد گیری زبان انگلیسی کودکان از :
سی دی های آموزشی .
برنامه کودک زبان اصلی
ویدئوهای کودکانه
انیمیشن های کودکانه
کتاب داستان انگلیسی کودکانه
اپلیکیشن ها
شعرهای انگلیسی کودکانه

اصول آموزش بهتر زبان انگلیسی به کودکان

اصلی ترین اصول یادگیری زبان انگلیسی کودکان در خانه استفاده از روشهای خلاقانه هست و تکرار و تمرین و داشتن محیطی برای کودک بدین صورت که در محلی از خانه سی دی ها و وسایل بازی کودک را میگذاریم و همزمان شعرهای انگلیسی را پخش میکنیم کودک به صورت نا خودآگاه در فضای آموزشی قرار میگیرد و اینگونه حواس پنجگانه کودک را در گیر میشود و سطح یادگیری بالاتر میرود در نتیجه اطلاعات جدید و روزانه به حافظه بلند مدت منتقل میشود .

تفاوت آموزش کودکان و بزرگسالان

چیزی که آموزش کودکان را از آموزش بزرگسالان متمایز میکند بدین صورت هست که آموزش کودکان باید به صورت طولانی مدت اما زمان کوتاه و مکرر باشد اما آموزش بزرگسالان میتواند فشرده ویا تدریجی باشد در آموزش زبان کودکان باید حتما نظم روزانه باشد تا آموزش زبان برای کودک سبکی از زندگی شود .اگر اینگونه باشد همانطور که کودک در فضای منزل فارسی صحبت میکنند زبان فارسی را فرا میگیرد همانطور زبان انگلیسی را نیز فرامیگیرد .
در آموزش زبان انگلیسی کودکان به گرامر کمتر توجه میشود اما آنها را باید به شنیدن و ساختار دستوری زبان انگلیسی عادت داد در صورتیکه برای بزرگسالان هم بر گرامر و هم برای لغات تاکیید میشود.

چگونه برای آموزش زبان به کودک انگیزه بدهیم

کودکان خیلی دوست دارند زمان خود را بادیگران بگذارند و از طرفی وقتی شما زمان خود را به کودک اختصاص میدهید علاوه بر اینکه کودک عزت نفس بالایی میگیرد به همان نسبت انگیزه برای یادگیری پیدا میکند که این خود باعث فراگیری بهتر و بازدهی بیشتر در عرصه زبان آموزی میشود .
سخن برتر به عنوان یک موسسه با سابقه تدریس زبان انگلیسی پیشنهادهایی برای ایجاد انگیزه برای زبان آموزی کودک به شما پیشنهاد میکند از جمله :
1)خواندن کتاب داستانها به زبان انگلیسی برای کودک که به صورت تصویری باشد
2)بازی با اسباب بازی مورد نظر که میتوانید یک داستان را اجرا یا یک تاتر برای کودک با زبان های کودکانه بازی کنید و در بازی از کلمات انگلیسی استفاده کنید
3)زمان پوشیدن لباس اسامی لباسها را به انگلیسی بگویید و دفعه بعد از کودک بخواهید اگر آن لباس را خواست به اسم انگلیسی به شما بگوید
4)موقع غذا خوردن نام غذا هارا به انگلیسی بگویید
5)به باغ وحش بروید و اسم حیوانات را با انگلیسی صدا بزنید
6)شمارش اعداد انگلیسی را با بازی به کودک آموزش دهید
7)برای آموزش رنگ در هوقعیتی هستنید رنگ را به زبان انگلیسی به کودک بگویید
8)ترانه های انگلیسی برای آنها پخش کنید در محیط خانه یا در ماشین
9)اتاق کودک را با رنگهاایی که کودک به زبان انگلیسی میگویید تزیین کنید
10)سعی کنید به کودک آموزش دهید که با دوستان خود به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کند و لیست دوستانی که آنها هم در فرآیند آموزش هستند در اولویت ارتباط کودک قرار دهید

مزایا آموزش زبان انگلیسی در منزل به کودکان

به لحاظ اینکه کودکان در منزل با والدین خود به راحتی ارتباط برقرار میکنند و راحت تر هستند و استرس های دور بودن از منزل یا ارتباط با فرد غریبه را ندارند میتوانند در مدت زمان کمتر نتیجه مطلوبتری را به دست آورد .
کودک در محیط خانه دسترسی به وسایل خود را دارد و چون با این وسایل در شبانه روز در ارتباط هست میتواند این خود تکرار و تمرین به حساب بیاید و برای کودک امر آموزشی کسل و خسته کننده نیست .
والدین خود در جریان آموزش کودک قرار میگیرند و نقاط ضعف و قوت کودک را کاملا میدانند .
کودک با اشیای واقعی در منزل در ارتباط هست پس از تمام حواس خوود برای یادگیری استفاده میکند

معایب آموزش زبان انگلیسی در منزل به کودکان

از جمله معایب و شاید اصبی ترین میتوان به وقتی که شما باید برای کودک صرف کنید هست که اگر شما مدیریت داشته باشید میتوانید این مشکل را نیز حل کنید .
انتظار بیشتر والدین و افراد از فرزند به دلیل اینکه او از کودکی در بستر زبان بوده و انتظارات فراتر از یک کودک را دارند .

در آخر …

در آموزشگاه سخن برتر آموزش توسط بهترین اساتید کودک صورت میگیرد و بستری چون منزل را برای کودک آماده میکنند و در حین اینکه کودک شما آموزش زبان میبیند از لحاظ روانشناسی هم حمایت میشود و به کودک کمک میشود که فعالیت ذهنی و روانی داشته باشند و بتوانن ارتباطات خودرا با هم سن و سالهای خود بهتر برقرار کنند. و چون در حال آموزش زبان دوم هستند این خود باعث اعتماد به نفس و سلامت روان کودک میشود
کودک شما توانایی خود را به دیگران نشان میدهند .و همچنین شما میتوانید با اساتید آموزشگاه سخن برتر در منزل به کودک خود زبان انگلیسی را آموزش دهید