با توجه به اهمیت یادگیری زبان های خارجه، امروزه تدریس خصوصی زبان برای کودکان و برای والدین آنها تبدیل به یک ضرورت مهم شده است. خانواده ها ترجیح می دهند که در همان سنین پایین فرزندان خود را به آموزشگاه زبان خارجه یا تدریس زبان خارجه در منزل سوق دهند. هر کدام از این روشهای آموزشی دارای مزایا و معایب خاص خود است، اما باید بپذیریم که تدریس خصوصی زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری با تمرکز بیشتری انجام می شود. حالا خانواده هایی که به فکر تدریس خصوصی زبان برای کودکان خود هستند یا مدرسینی که به دنبال فعالیت در این حوزه هستند باید موارد زیر را به دقت تحت نظر داشته باشند. در آموزشگاه زبان کودکان سخن برتر شما میتوانید با خیال راحت یادگیری زبان انگلیسی کودکتان را به ما بسپارید. کلاس های ما به صورت مجازی و غیر حضوری (آنلاین) نیز برگزار می شود. کلاس های خصوصی زبان برای کودکان توسط معلم خصوصی زبان خانم نیز برگزار می شود.

تدریس خصوصی زبان کودکان

برای تدریس خصوصی زبان کودکان باید کودک باشید

اولین و مهمترین اصل در تدریس خصوصی زبان کودکان، آموزش بر مبنای رفتار کودکان است. معمولاً کودکان و افراد خردسال به بزرگسالان خوش اخلاق و شوخ طبع علاقه بیشتری دارند. شما در آموزش زبان به کودکان نیاز به سختگیری های بزرگسالان ندارید و در بسیاری از موارد باید خود را شبیه به یک کودک کنید. این تغییر رفتار شما هم در لحن صحبت کردن، هم در شیوه حضور در کلاس و هم در شیوه استفاده از ابزارهای مختلف است. بنابراین قبل از اینکه وارد کلاس تدریس شوید یا از کودک بخواهید که در اتاق تدریس حاضر شود، خود را برای تغییر رفتار بر مبنای رفتار کودک آماده کنید. اگر بتوانید قبل از آموزش کتابهایی در مورد آموزش کودکان بخوانید و در مورد روانشناسی آنها اطلاعاتی داشته باشید به شما کمک می کند. اما در هر صورت سطح آموزش و سطح رفتار شما باید دقیقاً در سطح کودکان باشد.

ابزارها و عروسک های کودکانه مهم هستند

مطمئناً ابزارهای شما برای تدریس خصوصی زبان به کودکان با ابزارهای شما برای افراد بزرگسال متفاوت است. بزرگسالان توجیه پذیر هستند و شما می‌توانید با دلایل منطقی آنها را به شکل های مختلف آموزش دهید. اما این وضعیت در مورد کودکان وجود ندارد و شما با یک شیطنت ذاتی مواجه هستید. اگر شما ابزار کافی برای کنترل این شیطنت ها نداشته باشید و راهکارهایی برای هدایت آنها انتخاب نکنید، ممئناً در آموزش خود دچار چالش‌های بزرگتری هم خواهید شد.

خوشبختانه این ابزارها و عروسک‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بسیار متنوع هستند. از فلش کارت های عروسکی گرفته تا عروسک های نوشته شده با زبان انگلیسی و زبان خارجی، همگی ابزارهایی هستند که به آموزش شما کمک می کنند. اگر این امکان را داشته باشید که در تدریس خصوصی زبان خارجه از وسایل مختلف به صورت عروسکی یک نسخه تهیه کنید، شانس موفقیت شما بسیار بالاتر است.

هیجان داشته باشید و آنها را هیجان زده نگه دارید

شیطنت ذات کودکان هست. این همان چیزی است که می تواند یک نیروی محرکه برای آموزش بهتر آنها یا یک سد بزرگ برای متوقف کردن آموزش آنها باشد. در حقیقت شما به عنوان مدرس زبان خارجی باید این توانایی را داشته باشید که شیطنت کودکان را کنترل کنید و از آن به عنوان یک ابزار برای آموزش بهتر استفاده کنید. از طرف دیگر کودکان خیلی سریع خسته می شوند و بازگرداندن آنها به شرایط کلاس بسیار سخت است. شما در جریان تدریس خصوصی زبان باید شرایطی را به وجود بیاورید که کودکان در طول کلاس خود کاملا هیجان زده باشند. این هیجان زدگی می تواند ناشی از هیجان بالای شما برای آموزش به سبک های مختلف باشد. استفاده از لفظ خاص برای برخی از کلمات یا حتی بلند کردن صدا در این مورد می تواند به شما کمک کند.

از کودکان کار عملی بخواهید

یکی از تکنیکهای جالبی که به آموزش خصوصی زبان کمک می کند، درگیر کردن کودکان و خانواده آنها در جریان آموزش است. به عنوان مثال، شما می توانید از کودک بخواهید که موارد آموزش داده شده در هر جلسه را با خانواده‌های خود تمرین کند. حتی می توانید از او بخواهید که این موارد را به صورت یک چالش با خانواده خود مطرح کند و از جریان آموزش و حرف زدن دو طرف یک فیلم ضبط کند. از آنجایی که موفقیت در یک چالش برای کودکان بسیار لذت بخش است، این فرصت برای شما فراهم است که از این امتیاز در تدریس خصوصی زبان خارجی خود کمک بگیرید. حتی می توانید تصاویری از اشیا مختلف را در اختیار او قرار دهید و به او مدت زمان مشخصی فرصت بدهید تا اسم آنها را به صورت انگلیسی پیدا کند. دادن کلمات کلیدی  وجمله سازی با آنها روش دیگر برای به چالش کشیدن کودک است که خود را درگیر مسائل مربوط به زبان خارجی کند و از این حربه برای یادگیری بیشتر خود کمک بگیرد

برنامه داشته باشید، ولی به بچه ها نگویید

برنامه مهم ترین و اصلی ترین بخش تدریس شما را به خود اختصاص می‌دهد. در هر صورت شما برای آموزش یک کتاب خارجی باید یک محدوده خاص در نظر بگیرید و طبق این برنامه حرکت کنید. این برنامه به شما کمک می کند که برای سایر موارد مرتبط با آموزش خود برنامه ریزی داشته باشید و خللی در برنامه شما وارد نشود. البته در اینجا یک نکته مهم وجود دارد که آن هم عدم اطلاع کودکان از برنامه است.

 به همان اندازه ای که هماهنگ کردن برنامه آموزش با افراد بزرگسال و جوانان در روند تدریس خصوصی زبان خارجه تاثیر مثبت دارد، ممکن است برای کودکان تاثیر منفی داشته باشد. این تاثیر منفی به این دلیل است که کودکان به سراغ بحث‌های جدیدتر می روند و این در نهایت باعث ناامیدی و دلسرد شدن آنها می شود. البته می‌توانید در مورد برنامه تدریس خود به خانواده کودک اطلاع دهید تا آنها برنامه خود را با توجه به برنامه شما پیاده کنند. کلاس های ما به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود. هزینه کلاس های مجازی و اینترنتی پایین تر از کلاس حضوری است. کودکان موجوداتی حساس و ظریف هستند که در ذات خود شیطنت پنهان دارند. این شما به عنوان مدرس خصوصی هستید که بتوانید از این ظرفیت‌ها به بهترین شکل استفاده کنید. تدریس خصوصی زبان خارجه یعنی متمرکز کردن آموزش خود برای یک فرد خاص و برنامه ریزی با توجه به خصوصیات شخصی و استعداد فرد. بنابراین توجه شما به این جزئیات و در نظر گرفتن وضعیت کودک می تواند موفقیت شما را در این حوزه تضمین کند.