You are currently viewing سوالات رایج و مهم آزمون آیلتس

سوالات رایج و مهم آزمون آیلتس

به دست آوردن و دانستن پاسخ سوالات رایج و مهم آزمون آیلتس برای کسانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند بسیار مهم می باشد . چرا که این آزمون بین المللی برای کسانی که به دنبال اهدافی چون تحصیل و یا کار در یک کشور خارجی می باشند ، بسیار مهم می باشد . ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا به بررسی پاسخ برخی از این سوالات بپردازیم .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوالات مهم آزمون آیلتس تا انتهای این مقاله همراه با ما باشید .

چه کسانی در آزمون آیلتس شرکت می کنند ؟

از سوالات رایج و مهم آزمون آیلتس این است که چه افرادی به دنبال شرکت در این آزمون می باشند . در واقع ضرورت شرکت در این آزمون ها به چه علت می باشد . برای پاسخ به این پرسش باید گفت که افرادی که به دنبال تحصیل و یا کار در یک کشور خارجی می باشند ، می بایست در این آزمون شرکت نمایند . البته نکته ی حائز اهمیت برای کسانی که قصد تحصیل در یک کشور خارجی را دارند این است که در مورد دانشگاه مقصد و معتبر بودن این آزمون و یا آزمون های دیگر اطلاعات کافی به دست آورید .

تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال چیست ؟

از دیگر سوالات رایج و مهم آزمون آیلتس ، تفاوت میان آیلتس آکادمیک و جنرال می باشد . علت این سوال این است که این آزمون در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می گردد .

در پاسخ به این سوال باید گفت که آزمون آکادمیک آیلتس جهت ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی و یا بالاتر طراحی می گردد ، اما آزمون جنرال آیلتس برای کار و مهاجرت و همچنین برای تحصیلات قبل از کارشناسی طراحی گردیده است .

افراد واجد شرایط در آزمون آیلتس

از دیگر سوالات رایج و مهم آزمون آیلتس این است که چه کسانی واجد شرایط شرکت در این آزمون هستند . در پاسخ به این سوال می بایست گفت که هیچ گونه محدودیتی جهت شرکت در این آزمون وجود ندارد تنها توصیه می گردد که افرادی که بیشتر از 16 سال دارند در این آزمون شرکت نمایند . این مسئله بدان جهت است که هیچ نوع مزیتی برای افراد زیر 16 سال جز دانستن سطح دانش نخواهد داشت .

برای موفقیت در آزمون آیلتس از کجا شروع کنیم ؟

به طور قطع می توان گفت که اولین و مهم ترین گام در جهت موفقیت شما در آیلتس ، دانستن سطح دانش زبان شما عزیزان می باشد . اساتید مجرب ما در مجموعه ی سخن برتر به بررسی سطح دانش زبان شما پرداخته و سپس با برنامه ریزی صحیح و حتی با تدریس خصوصی آیلتس ،شما را در کوتاه ترین زمان ممکن برای آزمون آماده می نمایند .

مدت اعتبار کارنامه آیلتس چه مدت می باشد ؟

از دیگر سوالات مهم و رایج که ممکن است در مورد این آزمون پیش بیاید این است که کارنامه ی آیلتس چه مدت اعتبار دارد . برای پاسخ به این پرسش می بایست گفت که مدت اعتبار کارنامه ی شما دو سال می باشد . در صورت گذشت بیش از دو سال ، می بایست مجددا در این آزمون شرکت نمایید .

 

هزینه ی آزمون آیلتس چقدر می باشد ؟

در پاسخ به آن باید گفت که هزینه ی این آزمون در تمامی کشورها یکسان نیست . برای دانستن هزینه ی دقیق آن می توانید با مجموعه ی سخن برتر در تماس باشید .

 

مدت زمان اعتراض به نمره ی آزمون آیلتس چقدر است ؟

برای پاسخ به یکی دیگر از سوالات رایج و مهم آزمون آیلتس می توان گفت که داوطلب می تواند تا یک ماه پس از صدور کارنامه به نمره ی آیلتس خود اعتراض نماید .

 

در صورت کسب عدم نمره ی قبولی ، می توان فورا در آزمون بعدی شرکت کرد ؟

در پاسخ به آن می توان گفت که برای ثبت نام و شرکت در این آزمون ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد . در واقع شما داوطلبان می توانید با هر فاصله ی زمانی در آزمون های آیلتس شرکت نمایید .

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی برخی از سوالات رایج و مهم آزمون آیلتس پرداختیم اما ممکن است برای شما علاوه بر پرسش های بالا ، سوال های مهم دیگری نیز مطرح گردد . برای دریافت پاسخ هر یک سوالات خود و رفع هر گونه ابهامی در این زمینه می توانید از طریق راه های درج شده در این وب سایت با مشاوران ما در مجموعه ی سخن برتر ارتباط برقرار نمایید . مشاورین سخن برتر پاسخ گوی تمامی سوالات شما خواهند بود .