You are currently viewing چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم ؟

چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم ؟

چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم ؟ این ابتدایی ترین سوالی است که برای کسانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند ، پیش می آید . اولین پاسخ و یا حتی مهم ترین پاسخی که می توان به این پرسش داد این است که شما می بایست با آزمون آیلتس آشنایی کافی داشته باشید . پس از آن نیز مهارت و دانش خود را در تمامی بخش های مورد نیاز این آزمون بالا ببرید .

آموزشگاه سخن برتر با سال ها تجربه این افتخار را دارد که شما عزیزان و زبان آموزان را برای موفقیت در آزمون آیلتس و گرفتن نمره ای بالا آماده نماید .

در ادامه به بررسی پاسخ به این سوال که چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم ، خواهیم پرداخت . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای این مقاله همراه با ما باشید .

آیلتس چیست ؟

پیش از آن که در مورد آزمون و نمره ی آیلتس صحبت کنیم می بایست در ابتدا با آیلتس آشنا شویم . آیلتس مخفف عبارت International English Lanquage Testing  می باشد . این عبارت در فارسی به معنای سامانه ی بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد . در واقع آیلتس معیاری جهت سنجش میزان دانش زبان انگلیسی هر فرد ، مطابق با استانداردهای بین المللی می باشد . این آزمون متشکل از چهار بخش خواندن ، شنیداری ، نوشتاری و مکالمه می باشد . آیلتس از اعتبار بالایی در سطح بین المللی برخوردار است چرا که دارای کاربردهای متعدد می باشد . در ادامه به بررسی اینکه در چهار بخش مختلف ذکر شده چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم ، خواهیم پرداخت .

نحوه ی نمره بندی آیلتس

برای این که بدانیم چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم ، می بایست با شیوه ی نمره بندی در این آزمون شناخت پیدا نماییم . باید بیان کرد که در هر یک از چهار بخش شنیداری ، خواندن ، مکالمه و نوشتن نمره ی شما در محدوده ی 0 تا 9 سنجیده می شود . در نهایت نیز متوسط نمرات شما در قسمت نمره ی نهایی نوشته می شود .

نکته ی حائز اهمیت در این آزمون این است که بهترین نمره مطابق با هدف شما تعیین می گردد . در واقع برای پاسخ به این که چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم می بایست قبل از هر چیز ، هدف خود را تعیین نماییم . اگر با یک مثال بخواهیم این مسئله را ساده تر عنوان کنیم باید بگوییم که به طور فرض اگر شما بخواهید در یک کشور انگلیسی ادامه تحصیل دهید یا کار انجام دهید ، می بایست سطح نمره ی شما حداقل 7 باشد .

چه دوره هایی برای آیلتس در سخن برتر برگزار می شود ؟

برای این که به پاسخ پرسش چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم دست پیدا کنیم می بایست در دوره های آمادگی آزمون آیتس شرکت نماییم . دوره هایی که توسط مجموعه ی سخن برتر برگزار می گردد به شرح ذیل می باشد :

  • دوره ی شنیداری : Listening اولین بخش آیلتس می باشد که شما می بایست مهارت کافی جهت کسب نمره ی مد نظر خود را در این آزمون داشته باشید . ما به شما تدریس خصوصی آیلتس در سخن برتر را جهت تقویت هر چه بیشتر بخش شنیداری خود پیشنهاد می نماییم .
  • دوره ی خواندن : Reading بخش دوم آیلتس می باشد که شما با شرکت در کلاس های سخن برتر می توانید بخش خواندنی در آزمون آیلتس را ارتقا دهید .
  • دوره ی نوشتاری : Writing سومین بخش آیلتس می باشد که شما جهت بهبود این بخش می توانید در دوره های برگزار شده در سخن برتر شرکت نمایید .
  • دوره ی مکالمه : Speaking به صورت مجزا آزمون گرفته می شود . سخن برتر با شبیه سازی به شما کمک خواهد کرد تا بخش مکالمه ی آیلتس را با بالاترین کیفیت تقویت نمایید .

سخن برتر

شما هنگام آزمون آیلتس فقط 2 ساعت و 45 دقیقه زمان دارید . بر مبنای تجربه می توان گفت که مهم ترین بخش این آزمون ، قسمت نوشتاری آن می باشد . به این دلیل که لازم است هم ساختار دستوری قوی داشته باشید و هم دامنه ی گسترده ای از واژگان نیز بلد باشید .

بر طبق تجربه ای که داریم به جرعت می توان گفت حتی کسانی که به زبان انگلیسی کاملا مسلط می باشند نیز می بایست قبل از شرکت در این آزمون با ساختار کلی آن آشنایی کافی به دست آورید . چرا که با شناخت کافی به پاسخ این پرسش که چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم دست خواهید یافت .

ما به شما پیشنهاد می کنیم جهت تسلط بیشتر در هر یک از چهار بخش این آزمون از تدریس خصوصی آیلتس مجموعه ی سخن برتر استفاده نمایید . ما به شما این اطمینان را خواهیم داد که با استفاده از تجربه ی استادان مجموعه ی سخن برتر به نمره ی بالایی از آزمون آیلتس دست خواهید یافت .

 

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا به پاسخ پرسش چگونه نمره ی آیلتس بالا بگیریم بپردازیم . با توجه به مطالب ذکر شده به این نتیجه می رسیم که حتی اگر به زبان انگلیسی نیز کاملا تسلط داشته باشیم ، نیاز به مدرسی داریم که ما را با این آزمون آشنا نماید . مجموعه ی سخن برتر این افتخار را دارد که دوره های تدریس خصوصی آیلتس را برگزار نماید . ما به شما این اطمینان را خواهیم داد که پس از گذراندن دوره های فوق ، نمره ی بالایی را در آزمون آیلتس کسب نمایید . بنابراین شما می توانید با خیالی آسوده در این دوره ها شرکت نمایید .